Технології Stoller для вирощування цукрових буряків. Експертна думка.

22.08.2018 — 18:05

 

Доронін Володимир Аркадійович - доктор сільськогосподарських наук, професора, завідувача лабораторією насінництва та насіннєзнавства буряків і біоенергетичних культур «Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України».

Неупереджена думка експертів, обґрунтована та підтверджена  фактами – є найпотужнішим аргументом для споживачів. Саме тому, команда з маркетингу Stoller завітала в гості до доктора сільськогосподарських наук, професора, завідувача лабораторією насінництва та насіннєзнавства буряків і біоенергетичних культур «Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України» – Дороніна Володимира Аркадійовича. Головною метою було отримати інформацію щодо попередніх результатів використання продуктів компанії Stoller на дослідних ділянках ТОВ «Арчі», розташованих у Козятинському районі Вінницької області.

-  Володимир Аркадійович, як то кажуть – курчат по осені рахують, але в аграрній справі завдяки пильному оку досвідченого професіонала можна прослідкувати за динамікою росту рослин, проаналізувати отримані дані  та   спрогнозувати майбутні результати.  Ви керуєте дослідженнями продуктів компанії Stoller. Розкажіть, будь ласка, у чому полягають досліди та які попередні результати встигли помітити Ви?

-  Для того, щоб розпочати вносити ті чи інші добрива, радити їх насіннєвим компаніям та аграріям, наша лабораторія та особисто я, маємо переконатися у дієвості цих продуктів. Адже від цього залежить наша репутація. Саме тому, усі співробітники нашого інституту підходять до кожного закладеного досліду з особливою ретельністю, заздалегідь  вивчаючи та опрацьовуючи досліджуваний матеріал. Попередні дослідження стимуляторів та регуляторів росту рослин не перші у моїй практиці. Чесно кажучи, до цього я був досить скептичної думки щодо подібних препаратів. Передусім, усі вони нагадували радше «кота в мішку» - ніколи не знаєш, що отримаєш натомість. Мали барвисті обгортки ззовні та мінімальний ефект на рослини. Проте, препарати компанії Stoller розвіяли мої сумніви та показали себе як інноваційні рішення для підвищення основних показників врожайності з точки зору виробництва буряку – цукристості та маси коренеплодів.

-  Не секрет, що однією з основних проблем у вирощуванні буряків є рух цукрів до вегетативної частини буряка, тобто листків (при тривалих опадах восени), що призводить до зменшення показників цукристості у самому коренеплоді, чи не так?

-  Саме так, це головний біль більшості фермерів. Врожай цукрового буряку є, насамперед, цінується за кількість отриманого цукру. Але, хотілося б відзначити ще декілька важливих спостережень на ділянках, де використовувалися препарати Stoller. Що мене здивувало найбільше, так це стан рослин після граду. Склалось певне враження, що буряки наче пересадили. Після ураження посівів градобоєм, ділянки контролю були майже зруйнованими, мали ознаками вже нездорового розвитку рослин. Натомість, ділянки Stoller вистояли, вийшли «переможцями» у боротьбі зі стресом. Крім того, варто зазначити, що продукти підтвердили свою сумісність з гербіцидами, стали їх гарним доповненням, зменшивши фітотоксичну дію на буряк, що дало нам в результаті більш рівномірні сходи.

-  Володимир Аркадійович, поспілкувавшись, на думку спадає, що Ви є своєрідним «доктором» або «фармацевтом»  рослин, оскільки саме Ваші висококваліфіковані консультації допомагають насіннєвим компаніям та фермерам зберегти їх урожай. Як це не парадоксально, але наш технічний відділ, «за кулісами» часто називають Crop Doctors, що з англійської перекладається, як Доктори Рослин. Що ви можете сказати про наших докторів рослин, з котрими Ви тісно співпрацюєте?

-  Перше, що помічаєш – їх відданість нашій спільній справі та патріотичні почуття до «рідної» компанії. Як ні від кого іншого, я постійно на зв’язку зі спеціалістами Вашого технічного відділу. Я часто консультую їх по телефону стосовно тих чи інших питань, пов’язаних із вирощуванням буряків. Ваші доктори рослин особливо переживають щодо закладених дослідів. Також відчувається професійний підхід за «західними» стандартами. Все відбувається згідно домовленостей. Наприклад, доставка препаратів до лабораторії своєчасно та із супроводом фахівця, котрий детально розповідає усі тонкощі правильного внесення. Здавалося б, така дрібниця, як  доставка препаратів – банальна справа та не особливо принципова. Але ж ні, аграрна сфера дуже вибаглива і несвоєчасне внесення того чи іншого засобу (чи то добрив, чи то засобів захисту рослин) може стати причиною «провального» врожаю.

-   Отож, на завершення нашого діалогу, ми дійшли висновку, що компанія Stoller – це інноваційна компанія із сильною командою фахівців і, що не менш важливо, продукція Stoller вже встигла зарекомендувати себе із кращого боку і нам слід очікувати гарного врожаю із досліджуваних демо-ділянок?

-   Авжеж. Уже сьогодні, із впевненістю можна сказати, що ми очікуємо гарного типового врожаю близько 500 ц/га. Але попереду ще 4 тижні дозрівання, тому цей показник має ще зрости.

-   Володимир Аркадійович, то можливо ми спробуємо укласти парі, щодо прогнозованих показників урожайності та уже в жовтні продовжимо наше спілкування, перевіривши правильність наших припущень? На мою думку, показники з демо-ділянок Stoller, становитимуть приблизно 700 ц/га.

-   На мою думку, якщо буде саме така тенденція розвитку кореневої маси, то маємо зібрати 600 – 650 ц/га. Напевне знатимемо у жовтні, тоді і побачимо хто має рацію і чи справдилися наші очікування.

 

Результати парі читайте в осінніх номерах журналу «Цукровий Бізнес». Наскільки дієвим є застосування препаратів Stoller на цукровому буряку? Чи збереглися показники на тому ж рівні, чи справдилися прогнози щодо підвищення врожайності? Хто все ж таки мав рацію – доктор с/г наук, Доронін В.А., чи маркетолог компанії Stoller, Святослав?

Підпишіться на розсилку і будьте в курсі останніх новин!