STOLLER НА ДОПОМОГУ ВІД ГЕРБІЦИДНОГО СТРЕСУ

29.03.2019 — 18:49

DON’T STRESS!

STOLLER НА ДОПОМОГУ ВІД ГЕРБІЦИДНОГО СТРЕСУ

Ось і прийшла довгоочікувана весна. А разом із нею новий сільськогосподарський сезон. Практично в усіх регіонах країни аграрії активно готують ґрунт, а подекуди вже розпочинають сівбу ранніх ярих.  Відновили свою вегетацію і озимі культури, а разом із ними розпочали відростати та проростати постійні супутники – бур’яни. Не мине і декількох тижнів як ці не прохані гості розпочнуть відвойовувати територію у культурних рослин, конкуруючи із ними за світло, воду та поживні речовини. І тут, на допомогу фермерам приходять гербіциди - наші постійні партнери та помічники у не легкій справі боротьби за врожай. Проте, разом із величезною користю вони несуть у собі приховані загрози, серед яких варто згадати ефект фітотоксичного впливу ґрунтових,  посходових гербіцидів на культурні рослини, післядія залишкових кількостей гербіцидів або токсичний вплив  внаслідок недотримання регламентів застосування або використання брудних цистерн оприскувачів. Усе це провокує прояви стресу у вирощуваних культур, які потім відображаються на зниженні їх продуктивності. Так, наприклад, не правильне застосування гербіцидів на зернових культурах може коштувати фермеру від 15 - 20 % врожаю до втрати усього посіву.

Чому ж культурні рослини відчувають стрес після застосування гербіцидів та який механізм його дії?

Після нанесення на листкову поверхню, гербіцид розпочинає свій шлях у рослині, проникаючи усе глибше в клітинні структури та провокуючи формування «вільних радикалів» або активних форм кисню (АФК). Утворені речовини  запускають окиснювальні процеси, порушують нормальну роботу клітинних структур, руйнують клітинні оболонки, пошкоджують ДНК. В цілому, це явище можна назвати «оксидативним стресом». Даний стрес супроводжується синтезом надмірної кількості «стресового етилену», що в свою чергу порушує функціонування  фізіологічних механізмів у рослинному організмі, а за тривалої дії  призводить до поступового зниження продуктивності культур. Саме в цьому полягають приховані втрати Вашого урожаю.  

Знищення бурянів без стресу для культури

Ми, фахівці компанії Stoller – Сropdoctors (лікарі рослин), звикли порівнювати рослини із людиною, а наші технологічні рішення із медичним призначенням. Так от, проводячи аналогії із медициною, гербіциди можна порівняти із антибіотиками, а наші рішення із пробіотиками. Подібно до антибіотика, гербіцид знищує не лише шкодочинні організми, а й виявляє пригнічуючу дію і на культурні рослини. Це і є тією ціною, яку фермери платять за чисті посіви.  Проте, цілком  можливо обійтися і без «жертв». Варто лише правильно застосовувати гербіцид та підібрати якісний «пробіотик» у вигляді антистресового препарату, що нейтралізує надмірну кількість АФК та допоможе рослинному організму швидше відновитись. Для вирішення цього складного та відповідального завдання ідеально підійде флагманський продукт від компанії Stoller – Bioforge.

BIOFORGE - це високотехнологічне рішення для боротьби зі стресами, результат багаторічних досліджень хіміків та фізіологів компанії Stoller. Даний продукт заснований на запатентованій технології Stoller, що застосовується для попередження та контролю стресових процесів, викликаних надмірним синтезом етилену. Bioforge містить запатентовану діючу речовину - N,N’ диморфіл сечовину, що є потужним антиоксидантом й здатна нейтралізувати вільні радикали, тим самим запобігаючи синтезу «стресового етилену».

Після будь-якої стресової ситуації, щоб культура відновила нормальний активний розвиток, необхідно  збалансувати гормональну систему, шляхом врегулювання надлишкового рівню етилену. Саме Bioforge здатний відновити гормональний баланс рослини, забезпечивши при цьому постійний ріст й енергійний розвиток. Застосування Bioforge підсилює експресію генів DREB1A, DEHIDRIN, RAB18, RD29A, що відповідають за стійкість рослини до  чинників стресу, а також активує ген RLS4, пов'язаний із ростом кореневої системи. Окрім того, Bioforge сприяє підвищенню дихання рослин і обміну речовин,  затримує процеси  старіння рослин,  підтримуючи їх активним  та продуктивним впродовж тривалого періоду.

Результативність рішень від Stoller

Скільки б слів не було сказано про дієвість того чи іншого препарату, проте ефект завжди вимірюється «бункером», а саме його вагою. Тому наприкінці хотілося б поділитися декількома результатами ефективності роботи Bioforge на зняття гербіцидного стресу.

Так, наприклад застосування антистресанту Bioforge у ФГ «Волд» Вінницької області  на посівах озимого яменю  у баковій суміші із гербіцидом, що містить діючі речовини йодосульфурон, амідосульфурон та мефенпір-діетил дозволило запобігти втраті 13,2 % врожаю, що відобразилося у 0,5 т/га зерна, яке господарство могло б просто не доотримати через гербіцидний стрес.

У іншому господарстві (ПСП «Злагода» Рівненської області)  питання уже стояло не про часткове зниження продуктивності культури, а про порятунок посівів. Історія даного випадку наступна. Посіви класичного соняшнику випадково «підпалили» гербіцидом, забувши промити оприскувач після обробки гранстар стійких гібридів. Внаслідок оперативної роботи наших фахівців cropdoctors та їх фахових рекомендацій із застосування Bioforge 1.2 л/га посіви соняшнику були врятовані, а отриманий врожай становив 3,5 т/га.

Рис. 2017 р ПСП «Злагода» Рівненської області

 а, б – класичний соняшник пошкоджений трибенурон- метилом.

 в -  той же соняшник, через 7 днів після внесення

Факти говорять самі за себе. Гербіцидний стрес це не просто черговий міф, а  дійсна загроза, яку реально зупинити, викистовуючи  ефективне рішення від Stoller – антистресант Bioforge. Препарат допоможе швидше метаболізувати діючі речовини гербіциду, підвищити ефективність фотосинтезу та  прискорити відновлення нормального перебігу процесів життєдіяльності.  То ж не втрачайте шанс захистити свої культури від гербіцидного стресу та максимально використати потенціал вирощуваних культур.

 

Підпишіться на розсилку і будьте в курсі останніх новин!