Не все так складно, як здається на перший погляд, або Високий урожай лохини забезпечить правильна система живлення

22.07.2018 — 19:44
 
 

Ще 10 років тому така смачна і корисна ягода, як лохина, вважалася досить екзотичною для українців, і вирощували її в небагатьох господарствах. Однак завдяки значному попиту як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках обсяги її виробництва почали стрімко зростати. Так, за останні десять років площі насаджень лохини збільшилися з 134 га до понад 1000 га! Україна наразі посідає 5 місце в Європі з виробництва цієї ягоди, поступаючись тільки Польщі, Німеччини, Іспанії та Нідерландам. Уже через кілька років, за прогнозами експертів, Україна зможе зайняти передові позиції. Однак на шляху до цього існує чимало перешкод, і найголовнішою з них є недостатня обізнаність фермерів щодо технології вирощування лохини. 

Безперечно, ефективність виробництва лохини залежить від знань про біологічні та агротехнічні особливості її вирощування. Для повноцінного росту і розвитку лохини необхідно дотримуватися певного діапазону pH, проводити регулярне зрошення, розпушування і мульчування ґрунту. Однак особливе місце в догляді за рослинами лохини посідає саме живлення, адже через особливості будови кореневої системи лохина недостатньо добре поглинає і засвоює певні елементи з ґрунту. Крім макроелементів, для оптимального розвитку і плодоношення лохині необхідні кальцій, магній, сірка, цинк, залізо і бор. Важливу роль також відіграє гормональний баланс рослин, оскільки багато сортів лохини іноземної селекції просто не адаптовані до вирощування в умовах України, що призводить до дисбалансу гормонів і порушення
процесів росту та розвитку.

Так, оптимізувати гормональний баланс і живлення рослин лохини допоможе компанія Stoller, яка розробила препарати, що оптимально відповідають потребам цієї культури на кожному етапі її росту та розвитку. Ці продукти забезпечують лохину не лише комплексом мікроелементів, необхідних для активації росту і розвитку рослин, але і фітогормонами, які є запорукою високого врожаю. Таким чином, препарати природним шляхом розкривають генетичний потенціал рослин і запобігають впливу потенційних стресів.

Прикладом успішного вирощування лохини є фермерське господарство «Іванчука», яке знаходиться в Надвірнянському районі Івано- Франківської області. Цього року там трохи змінили стандартну технологію вирощування цієї культури, додавши до неї продукти компанії Stoller. І це дозволило отримати чудові результати.

/

Так, на ділянках, де застосовувалися препарати Stoller, утворилося більше плодоносних пагонів, рослини мали триваліший період цвітіння і створили більшу кількість продуктивних зав’язей. Відмінною особливістю оброблених рослин стало прискорення початку плодоношення і разюча однорідність ягід лохини. Збір врожаю лохини тільки розпочався, тому загальний рівень врожайності буде визначений пізніше. Однак уже зараз зрозуміло, що різниця буде суттєвою.

Що ж забезпечило такий ефект? Відповідь на це питання полягає в сучасних технологічних продуктах компанії Stoller та їх правильному застосуванні. Ще до початку вегетаційного періоду власник господарства «Іванчука» Володимир ІВАНЧУК спільно з фахівцями компанії Stoller розробили оптимальну систему живлення насаджень лохини і поступово здійснювали обробки, дотримуючись її. Так, ранньою весною, на початку набухання бруньок лохини, фермер застосував препарат X-Tra Power – комплекс органічно хелатованих мікроелементів (Mg, Cu, Mn, Zn) в нормі 1,5 л/га для стимуляції росту і розвитку рослин, а також антистресант Bioforge в нормі 0,5 л/га, що містить у своєму складі запатентовану сполуку – диформіл сечовину. Далі цей препарат вносили кожні 30 днів до початку цвітіння. Такі обробки забезпечили антиоксидантну дію, внутрішньоклітинне живлення рослин і активний ріст кореневої системи.

Наступним етапом системи живлення насаджень лохини стало внесення препаратів X-Cyte і Sugar Mover у співвідношенні 1:2. Така комбінація обрана не випадково: завдяки оптимальному поєднанню мікроелементів і сигнальних молекул, що входять до складу препарату Sugar Mover, і дії цитокинину в препараті X-Cyte покращилися процеси цвітіння, формування зав’язей, активізації поділу клітин і збільшення розміру ягід.

/

Для забезпечення більш високої товарності ягід обробку препаратом X-Cyte повторили і після цвітіння, збільшивши дозування до 1 л/га. Наразі це була остання обробка, однак до кінця сезону планується ще одне внесення Sugar Mover (для поліпшення якісних показників продукції) і застосування після збору врожаю препарату Nitrate Balancer, який буде сприяти накопиченню поживних речовин у кореневій системі, безпечній зимівлі кущів і активному початку вегетації навесні. Тому, що стосується живлення лохини, то не все так складно, як здається на перший погляд. І для досягнення високого врожаю лохини потрібна не лише технологія, але і знання процесів росту і живлення рослин, а також уміння правильно ними керувати. Завдяки застосуванню препаратів компанії Stoller фізіологія рослин стає зрозумілою, а процеси управління формуванням врожаю – простішими.

Джерело: http://techdrinks.info/ru/news/ne-vse-tak-skladno--yak-zdatsya-na-pershyy-pohlyad--abo-vysokyy-urozhay-lokhyny-zabezpechyt-pravylna-systema-zhyvlennya

Подпишитесь на рассылку и будьте в курсе последних новостей!