ВКЛАДАЄМО НАШІ РОСЛИНИ СПАТИ ЗІ STOLLER

24.10.2018 — 12:00

Цьогорічна осінь потішила усіх чудовою погодою. Майже до середини жовтня було сонячно та тепло, періодично випадали опади. Все це сприяло гарному проростанню та розвитку висіяної озимини. Проте, окрім позитиву, такі не нетипові погодні умови, мають ще й зворотну сторону медалі – переростання. Завдяки великій кількості ефективних температур та наявності вологи вегетація озимих подовжилася, що в свою чергу призвело до надмірного розвитку та збільшило ризики вимерзання рослин у зимовий період. Саме тому, особливого значення саме зараз набуває регулювання надмірного вегетативного росту та підготовка озимих культур до стану спокою.

 

Виникає питання: як ми можемо зупинити надлишковий ріст наших культур і до того ж підготувати їх до жорстоких зимових умов? Відповідь варто шукати у внутрішніх фізіологічних процесах.

За ідеальних умов у рослин адаптація розпочинається ще восени, коли вони накопичують цукри в органах запасання (коренева шийка ріпаку, вузли кущення озимої пшениці), підвищують концентрацію клітинного соку, ущільнюють зв’язки між клітинами та ін. Для успішної перезимівлі рівень цукрів у вузлах кущення озимої пшениці має становити більше 19 %, для задовільної – не менше 16 %. Для ріпаку не менше 20-21 %. За таких умов рослини навіть без достатнього снігового покриву зможуть успішно перезимувати.

 

 Але останні роки погодні умови досить непередбачувані: під час нетипово теплої осені показники термометра б’ють рекорди, а зимовий період у багатьох регіонах дуже схожий на пустелю із замерзлою землею. Сигнали, які мають отримати рослини для регулювання своїх процесів збиваються і культури починають нарощувати вегетативну масу замість того, щоб перерозподіляти цукри і готуватись до «сну». В цьому разі рослинам потрібно трішки допомогти – спрямувати їх у вірному напрямку, напрямку зимового спокою. Рішенням цього є підживлення спеціальними препаратами, які сигналізують рослинам, що саме час транспортувати цукри від органів формування  до органів накопичення. Наразі найкращим варіантом для цього є препарат Nitrate Balancer.

 

Навіщо ж  використовувати Nitrate Balancer?

Проведемо аналогію близьку для нас всіх. Ми ніколи не вкладаємо дітей спати голодними. Ми поступового готуємо їх до цього: годуємо, переодягаємо та  заспокоюємо колисковою. Nitrate Balancer діє схожим чином. Він поступово готує рослини до гібернації, насичуючи їх необхідними елементами (B, Mo), сповільнюючи процеси метаболізму та сигналізуючи про початок настання «сну».

 

Як працює Nitrate Balancer?

По-перше, цей препарат функціонує на фізіологічному рівні, зменшуючи кількість нітратів та активуючи метаболізм ауксинів. По-друге, Nitrate Balancer забезпечує активацію  генів біосинтезу та транспорту цукрів, посилення активності органів поглинання.

В складі Nitrate Balancer знаходиться бор та молібден у запатентованій формулі, які й виконують функції гормонального регуляції.

Бор – головний помічник у питаннях цукрів. Він безпосередньо впливає на трансформацію моносахаридів в полісахариди. Також бор блокує «шкідливий» фермент ауксин оксидазу, в результаті чого підвищується концентрація ауксинів і відбувається перерозподіл поживних речовин. Окрім того, бор має вагоме значення для підвищення еластичності тканин та хворобостійкості, зменшення розтріскування стебел та кореневої шийки .

Молібден у складі препарату залучений до синтезу ауксину та абсцизової кислоти, «гормону сну», що має здатність призупиняти надмірний вегетативний ріст. Абсцизова кислота пригнічує синтез гіберелінів, які стимулюють активне нарощування вегетативної маси. Ауксин у свою чергу сприяє розвитку достатньо потужної кореневої системи для успішної перезимівлі.

 

Що ж відбувається безпосередньо у рослинах і що ми отримуємо?

Розпочинається регуляція надмірного вегетативного росту в бік пригнічення наземної та стимуляції підземної частин. Далі активується рух вуглеводів від органів синтезу до органів накопичення, в результаті чого вода переходить в зв’язаний стан, що унеможливлює її перетворення на кристали льоду и руйнування клітинних стінок. В результаті: коренева система стає більш розвинена, клітини захищені від перемерзання, настає стан спокою завдяки урівноваженню відповідного гормонального балансу і наші рослини стають більш морозостійкими.

 

Разом зі Stoller ми, як турботливі батьки, вклали наші рослини до сну і зі спокоєм чекаємо їх вчасного пробудження навесні!

 

 

Підпишіться на розсилку і будьте в курсі останніх новин!