Ауксин

03.07.2018 — 09:38

Що таке ауксин?

        Ауксин це - гормон, який продукується в молодих частинах рослин в дуже малій кількості, але має величезну фізіологічну роль в житті рослини. Основні біологічні функції даного гормону полягають у контролі закладання кореневої системи, стимулюванні поділу клітин і збільшення їх розмірів, вплив на диференціацію провідних тканин пагонів, що ростуть, а також бере участь у регуляції процесів цвітіння, плодоношення та входу рослини в період гібернації. За високої інтенсивності світлового опромінювання гальмується дія ауксину, також при високій концентрації нітратів та марганцю в ґрунті, який входить до складу ферменту ауксин-оксидази. В рослині за нестачі ауксину порушується оптимальний баланс гормонів, що призводить до утворення в рослинних тканинах інгібіторів росту:  етилену та абсцизової кислоти. Рослина відразу розпочинає боротьбу зі стресом, запускаючи складні фізіологічні процеси, які відображаються у сповільненні росту, некрозах, затримці цвітіння та інших процесів.

 

Як застосовувати ауксин?

        Використання сучасних засобів стимуляції росту рослин дозволяє протистояти негативному впливу стресових факторів тим самим забезпечити збереження і примноження рівня врожайності. Найбільш економічно вигідним є обробка насіння, яка забезпечує дружність проростання сходів, розвиток потужної кореневої системи та збільшення стійкості до стресових факторів. Обробка по вегетації забезпечує кращий розвиток кореневої системи, покращення цвітіння і запилення та формуванню більш виповнених та однорідних за розміром і кольором плодів. При застосуванні стимуляторів росту рослин потрібно розуміти, що в більшості випадків потрібно використовувати комплексні рішення, які мають в своєму складі окрім ауксину і інші гормони росту, такі як цитокінін та  гіберелову кислоту, задля забезпечення гормонального балансу в рослині.

        Stimulate Yield Enhancer це продукт, який вирішує проблему порушення гормонального балансу рослини, в ньому міститься оптимальне та запатентоване поєднання цитокініну, ауксину та гіберелової кислоти у співвідношенні (2:1:1) для стимулювання поділу, росту та диференціації клітин рослини. Внесення препарату Stimulate Yield Enhancer зменшує ризики втрати врожаю спричинених стресовими факторами шляхом вирівнювання співвідношення між гормонами активаторами росту (цитокінінами, аксинами, гіберелінами) та гормонами інгібіторами (етиленом, абсцизовою кислотою). Перевагою є те, що можна використовувати, як для обробки насіння так і для внесення в період вегетації рослин.

 

 

Підпишіться на розсилку і будьте в курсі останніх новин!